Publikováno

Komody z masivu

Komoda z masivu

Komoda je ideálním kusem nábytku hlavně tam, kde se nedostává místa. Snadno do nich uložíte třeba oblečení, přitom však v místnosti nepůsobí tak robustním dojmem jako rozměrné skříně a celý prostor „neudusí”.

Jaké přednosti má masiv

Hodí se například do ložnic ve formě klasického prádelníku. Ideálními kousky jsou především komody z masivu. Masiv je materiálem, který má řadu předností. Zásadní výhodou dřeva je v první řadě jeho celková kvalita. Komoda z masivu po vaší babičce prokáže dobrou službu ještě i vám. Jde zkrátka o nábytek pro několik generací. A to i tehdy, když máte malé děti, které se k nábytku občas nechovají úplně něžně. Jestliže už náhodou komoda utrpí poškození, lze ji snadno opravit.

Rozhodně se nemusíte bát ani toho, že od dob vašich rodičů nebo prarodičů se přece jen poněkud změnily trendy v oblasti bytového designu. Masiv je vhodný do každého interiéru a skvěle zapadne rovněž do moderně zařízeného bytu. Pokud se vám původní struktura dřeva přece jen nelíbí, můžete zvolit i povrchovou úpravu mořením na požadovaný odstín.

Jak si vybrat ideální komodu

Masiv vždy vytvoří útulnou atmosféru skutečného domova, a to nejen svým vzhledem, ale stejně tak charakteristickou vůní. Komoda by však vždy svým pojetím měla ladit s ostatními součástmi zařízení, které už doma máte. Nejdůležitější jsou při výběru samozřejmě patřičné rozměry, to znamená výška, šířka a hloubka. Ale nakupujte ji i podle toho, kde bude v místnosti postavena, berte ohled i na to, zda potřebujete variantu se zásuvkami (a s kolika) nebo otevírací. První typ se hodí do ložnic a poslouží k uložení kupříkladu spodního prádla, druhý můžete umístit též do obývacího pokoje. Závisí to ale i na tom, co do ní vlastně plánujete ukládat. Bude to oblečení nebo také knihy?

V případě, že budete potřebovat komodu do dětského pokoje, masiv je jasná volba. Jde o materiál zdravotně nezávadný, který neuvolňuje žádné škodlivé látky a nezpůsobuje alergie. Povrch by měl být opatřený ještě i vrstvou čirého laku, který ochrání materiál před mechanickým poškozením, jemuž se v pokojíčku obývaném nejmenšími pravděpodobně nevyhnete.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *