Publikováno

Prostorné šatní skříně

Šatní skříň

Bez šatní skříně se neobejdeme, přesto zejména tam, kde je potřeba naložit s prostorem uvážlivě, může být její výběr poměrně nesnadnou disciplínou. Jak na to, aby nákup šatní skříně znamenal co nejméně komplikací?

Jak si vybrat vhodné rozměry

Zásadní jsou vhodné rozměry, a to nejen ty vnější, aby se vám skříň na vymezené místo vůbec vešla, ale pamatujte též na rozměry vnitřní. Členění skříně závisí na vašich preferencích. Pokud skříň bude mít šatní tyč na pověšení oblečení, potřebujete uvnitř prostor minimálně 1,5 metru, jinak se vám sem pohodlně nevejdou zimní kabáty. Ideální hloubka poliček je pak alespoň 45 cm. Dále můžete samozřejmě mít skříň rozčleněnou zásuvkami, ať už na drobné kousky šatstva, jako jsou ponožky, nebo dámy například na šperky.

Nezapomeňte i na to, že pokud skříň nebude mít výsuvné dveře, musíte počítat ještě s místem na jejich otevření. Otevírání má ještě jedno úskalí, pozor si rozhodně dejte i na kvalitu veškerých pantů či posuvného mechanismu.Na co si dát pozor u materiálu

Na materiál můžeme nahlížet jak z hlediska estetického, tak i kvalitativního. Pro mnoho lidí má masivní šatní skříň v interiéru své kouzlo. Dřevo je materiál, který vydává nezaměnitelnou vůni. Jeho další předností je i to, že dlouho vydrží, taková skříň je investicí na bezmála desítky let. Vykoupeny jsou tyto přednosti ovšem o něco vyšší pořizovací cenou.

Levnější variantou jsou proto skříně z lamina nebo LTD desek. V případě tohoto materiálu ovšem velmi záleží na jeho kvalitě. Tu odvodíte z tloušťky desek, minimem je 16 mm, ideálně však 18 mm. Tloušťka 14 mm naproti tomu zcela nedostačuje a takový nábytek s největší pravděpodobností nečeká příliš dlouhá život.

Jak designově začlenit skříň do interiéru

Také u skříní se můžete řídit univerzálním pravidlem interiérového designu. Tmavá skříň bude působit velmi mohutným dojmem a zaplní opticky pokoj. Kdo počítá každý čtvereční centimetr, koupí si lépe skříň ve světlém odstínu.

Zrcadlo je jednak rozhodně praktickým doplňkem skříně. Pokud jste navíc limitováni velikostí místnosti, zrcadlo ji dokáže ještě víc opticky zvětšit. Na druhou stranu zvažte, pokud si míníte skříň postavit do ložnice, jestli u zrcadla chcete spát.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *